Blog

Hızlı Kas Yapmak İçin Gereken Besinler

Vücut geliştirmek isteyen kişilerin hızlı kas yapmaları için protein tüketimlerini arttırmaları gerekir. Protein tüketimini arttırmak; metabolizmanın hızını arttırır, enerji verir, yağ yakımını kolaylaştırır ve kas onarımını hızlandırır. Bu yazımızda hızlı kas yapmak için kullanılan takviyeleri ve doğal besinleri sizler için derledik. İlk önce; Kas oluşumunu hızlandıran takviyeler hangileridir? Supplementler Doğal Besinler SUPPLEMENTLER Kreatin Vücutta %95’i iskelet kas dokusunun etrafında bulunan; kas hücrelerinin içinde doğal olarak oluşan bir amino asittir. .

KREATİN (CREATINE) NEDİR, NE İŞE YARAR, NASIL KULLANILIR?

Daha hızlı koşmak, daha yükseğe zıplamak, yarışı en önde bitirmek ve en kısa sürede kas yapmak isteyen sporcuların en büyük arayışları; bu süreçleri kolaylaştıran doğru takviyeyi bulabilmektir. Kreatin ise bu takviyeler arasında şüphesiz en popüler olanıdır. Yağsız kas kitlesini fazlalaştırmak, atletik performansı ve dayanıklılığı artırmak isteyen sporcuların vazgeçilmezleri arasında yer alan kreatin takviyesi ile ilgili hazırladığımız bu yazımızda, “kreatin nedir?”, “kreatin nasıl kullanılır?”, “kreatin ne işe yarar” gibi soruların .

CLA NEDİR, NE İŞE YARAR, NASIL KULLANILIR, FAYDALARI NELERDİR?

Tüm yağlar eşit değildirler… Bazıları sadece enerji verirken bazılarının sağlık için çok önemli faydaları bulunmaktadır. Söz konusu CLA olunca; metabolizma için genel iyileştirici etkileri gözden kaçırılmamalıdır. Kırmızı ette ve mandıra ürünlerinin içeriğinde bulunan CLA’nın kilo verdirici etkisi olduğu yapılan çalışmalar sonucunda açığa çıkarılmıştır. CLA dünya çapında kilo vermeyi sağlayan en popüler supplementler arasında bulunmaktadır, aynı zamanda metabolizma için birçok faydası olduğu da bilinmektedir. Bu yazımızda hakkında çok konuşulan supplementlerden biri .

Amino Asit Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Amino asitler, insan vücudu için temel bileşenlerdir. Genel olarak proteinlerin yapı taşları olarak tanımlanırlar; ancak amino asitlerin gerçekten ne olduğunu ifade etmek için bu tanımın desteklenmesi gerekir. Kas oluşumunu destekleyen, dayanıklılığı arttıran, yorgunluğu azaltan, performansı üst düzeye taşıyan amino asitlerle ilgili “amino asit nedir?”, “amino asit ne işe yarar?”, “amino asit nasıl kullanılır?” gibi belli başlı sorulara yanıt verebilmek için bu yazımızı hazırladık. Detaylara başlamadan önce, Yukarıdaki tanımı sporcular .

BALIK YAĞININ FAYDALARI NELERDİR, NASIL KULLANILIR?

Balık yağının faydaları ile ilgili birçok kaynak bulunmaktadır. Her yaştan kişinin kullanması gereken bu takviyenin, vücudun temel fonksiyonlarını iyileştirdiği bilimsel olarak da ispatlanmış durumdadır. Çocukların, çeşitli sağlık problemleri yaşayan hastaların, vücut dirençlerini arttırmak isteyen sağlıklı kişilerin, sporcuların kısacası herkesin yeterli miktarda Omega-3 yağ asitlerini almaları gerekmektedir. Faydaları bu kadar kritik olduğu için bu yazımızda “balık yağının faydaları nelerdir?” ve nasıl kullanılır?” gibi merak edilen konulara değineceğiz. Öncelikle, ne olduğunu .

ARJİNİN NEDİR, NASIL KULLANILIR, FAYDALARI NELERDİR?

Vücut geliştiren sporcular için önemli takviyeler arasında yer alan “Arjinin”, vücut için önemli aminoasitler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiren, kas gelişimini destekleyen, kan basıncını düşüren ve atletik performansı arttıran arjinin ile ilgili merak edilen “Arjinin nedir?”, “Arjinin nasıl kullanılır?” ve “Arjininin faydaları nelerdir?” gibi soruların yanıtlarını sizler için hazırladık. Madem hazırsınız, o zaman başlayalım… Arjinin Nedir? Arjinin; insan fizyolojisi ve metabolizmasının sağlıklı işleyişi için önemli görevleri olan .

Glutamin Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Vücut için en gerekli aminoasitlerin başında yer alan glutamin, temel aminoasitler arasında yer almasa da bazı zamanlarda temel aminoasit görevi görebilmektedir. Özellikle yoğun fiziksel aktiviteye sahip kişilerin performanslarını yükseltmek, kas kitlelerini arttırmak ve kas onarımını hızlandırmak için kullandıkları Glutamin takviyesi ile ilgili “Glutamin nedir?, “Glutamin nasıl kullanılır?, “Glutaminin faydaları nelerdir?” gibi en çok merak edilen soruların yanıtlarını sizler için derledik. Hazır mısınız? İlk olarak; Glutamin Nedir? Kısa bir giriş .
X